Dlaczego mam spuchnięte oko?

  Dzień dobry, dwa dni temu obudziłam się z bólem dolnej powieki, tzn. tam gdzie zazwyczaj występują worki pod oczami. Cały obszar jest opuchnięty i bardzo boli. Lekarz rodzinny przepisał mi krople, ale dziś rano gdy się obudziłam oko było jeszcze bardziej spuchnięte. Stwierdził, że oko jest przewiane. Ostatnio dużo przebywam na dworze, ponieważ mam daleko do szkoły. Czy to możliwe, że "dostało się" tylko skórze pod okiem a nie całemu oku?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Raczej nie jest to "przewianie" oka. Możliwe, że jest to infekcja wirusowa, ale jeśli dotyczy tylko powieki dolnej może być to dysfunkcja gruczołów Meiboma. Konieczna jest pełniejsza diagnostyka, a mianowicie wizyta u lekarza okulisty z dokładnym wywiadem i opisem występujących objawów, który może ocenić dokładnie stan oczu w lampie szczelinowej i adekwatnie do tego stanu wdrożyć odpowiednie leczenie.
Jeśli Pani często jest narażona na wiatr czy też dużo czasu spędza przed książkami i komputerem, gdzie oczy się męczą proponuję również nawilżanie oczu.

Pozdrawiam serdecznie!