Dlaczego mam tą krwistą wydzielinę z nosa?

Trzy tygodnie temu wyszedlem ze szpitala po septoplastyce i zmniejszeniu małżowin nosowych. Ostatnio podczas wydmuchiwania nosa zauwazylem gęsta krwistą wydzieline, cos jakby skrzepy, ktore bardzo trudno jest wydmuchac, czy powinienem sie martwic i zglosic do laryngologa czy jest to normalne podczas rekonwalescencji?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwawienie z nosa po septoplastyce małżowin nosowych to dość częste powikłanie po tego typu zabiegach. Często towarzyszy temu również uczucie suchość w nosie.

Jeżeli krwawienie nie jest zbyt obfite i nie nasila się, to raczej nie ma powodów do obaw. W przypadku, gdyby taki stan trwał przez dłuższy okres, to bardzo proszę o udanie się na wizytę do lekarza prowadzącego. Sprawdzi on, czy nie doszło do jakichś poważniejszych powikłań i czy rana pooperacyjna goi się w prawidłowy sposób.

Więcej informacji na przywołany temat znajdzie Pan w materiałach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-glowy-wydzielina-z-nosa-po-septoplastyce

https://uroda.abczdrowie.pl/korekcja-przegrody-nosowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.