Dlaczego mam tą ropną wydzielinę z odbytu?

Dzień dobry, mam 19 lat i ostatnio zmagam się z pewnym problemem, który bardzo mnie niepokoi. Zacznę od tego, że mam bardzo wrażliwe jelita i jestem osobą, która ma w życiu sporo stresu. Przy wypróżnianiu zauważyłam u siebie śluz z odbytu (nieprzyjemny zapach, określiłabym wygląd jako ropny). Natomiast nie występowały wtedy u mnie bóle brzucha, jedynie co jakiś czas pokrzywka. Zrobiłam wtedy profilaktycznie badania krwi, w których: żelazko było w normie, ale na przykład: NRBC było podwyższone (krwinki czerwone wskaźnik CRP i OB w normie). O ile wtedy nie miałam bólu brzucha, to pare dni temu się to zmieniło. Od około trzech dni zauważyłam u siebie problem z wypróżnieniem (jak już to jest to biegunka), a w większym stopniu żywa, jasna krew (albo plamienie albo w postaci śluzu-jak śluz to ciemniejsza), dodatkowo mam chwilowe bóle w podbrzuszu. Przechodzę teraz też przez przeziębienie. Pokrzywki już od jakiegoś czasu nie mam, stałego bólu brzucha również nie. Dodam tylko, że leczę się hormonalnie, innych leków nie biorę. Miałam też robione usg jamy brzusznej, na którym nic niepokojącego nie wyszło (jedyne co było wpisane odbiegającym od normy to spora ilość gazów). Proszę o pomoc ! Oczywiście pójdę też do lekarza, bo jak wiadomo, przez Internet nie da się nikogo zbadać:) Będę wdzięczna mimo wszystko za odpowiedź.

Witam,

w opisanych dolegliwościach wskazana konsultacja u specjalisty gastrologa który oceni stan po dokładnym badaniu podmiotowym, przedmiotowym oraz zapozna się z badaniami laboratoryjnymi.

Przed wizytą przydało by się wykonać diagnostykę z krwi próby wątrobowe, amylaza, lipaza, lipidogram, wymaz z odbytu.

Dla lekarza będą pomocne przy pierwszej wizycie aby stwierdzić co może być przyczyną tych objawów.

Pozdrawiam