Dlaczego mam tak różne poziomy ciśnienia krwi?

Witam, mam 27 lat. Dotychczas nie byłem leczony. Od pewnego czasu kontroluje swoje ciśnienie. Zauważyłem okresowo pojawiające się wypieki (szczególnie po lewej stronie twarzy oraz ucieplenie i zaczerwienienie ucha ) i z tym wiąże się mój problem. Mianowicie wysokie wartości CTK występują wyłącznie na lewym ramieniu (do 160/100), na prawym są cały czas prawidłowe (120/80; 125/70). Niepokoi mnie ta duża różnica pomiędzy obiema kończynami. Innych dolegliwości nie odczuwam. Z czym może być to związane?

Dzień dobry.

Mogą być związane dodatkowych schorzeń ( zmian miażdżycowych, nietypowych zwężeń aorty, chorób naczyń w kończynach górnych czy jednostronnej deformacji mieśniowo-szkieletowej ).

Opisane przez Pana wartości ciśnienia na lewym ramieniu wymagają dalszej, szczegółowej diagnostyki.

Wskazana wizyta stacjonarna u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty hipertensjolog.

Pozdrawiam