Dlaczego mam taką słabą pamięć?

Witam. Mam 19 lat i niepokoi mnie pewna rzecz. Zawsze miałam bardzo dobrą pamieć, a do pewnego czasu - zaczęło się to jakieś 2 miesiące temu - zaczęłam zapominać drobnych rzeczy, np. kupić coś lub pójść do pomieszczenia zapominajac po co, ale zauważyłam, że to się pogarsza. Teraz mam momenty, że zapominam o tym, co przed chwila mówiłam, zajmuje mi dłuższą chwilę, aż spobie przypomną, potrafię rozmawiać z mamą, po czym po chwili zapomnieć i byś przekonaną, że takiej rozmowy nie było. Nie wiem co się dzieje:( Ostatnio jestem też bardzo nerwowa, krzyczę na wszystkich i czuję, że zaraz wybuchnę. Nigdy mi się to nie zdarzało :(

Jeśli masz problemy z przypomnieniem sobie, gdzie zostawiłaś klucze, albo co chwilę brakuje ci słów, być może ma to związek z Twoim niezdrowym trybem życia. Luki w pamięci lub problemy z myśleniem mogą się wiązać z niezdrowymi nawykami, takimi jak palenie, nadmierne picie alkoholu lub całkowite powstrzymywanie się od tej substancji, brak wzmożonego ruchu oraz spożywanie małych ilości owoców i warzyw.

Jeśli doświadczasz pewnych sytuacji trudnych albo flustrujących, podwyżających Twój poziom stresu, to też może powodować sukcesywną utratę pamięci. Ale spokojnie! Jeśli jesteś obarczona nadmiernymi obowiązkami to wrzuć na luz... i zadbaj o siebie, a wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam, R.K.