Dlaczego mam taki problem z wypróżnianiem?

Witam mam dość nie typowy problem , nie dawno urodziłam syna poprzez cc już w ciazy zmagałam się z hemoroidami stosowałam masc która pomogła i nie było żadnego problemu do tego doszła niedokrwistosc przez co do końca ciazy i po musiałam stosować zelazo na recepne w mocnych dawkach ponieważ wyniki po bardzo się osłabiły. Na początku po porodzie stolec oddawałam normalnie , bolał tylko brzuch przy tym. Teraz po tygodniu wyszły mi ponownie hemoroidy gdy prę czuje poduszki wychodzące z odbytu , tylko są większe i jest bardziej opuchniete krocze I odbyt zastosowałam masc ale ona nie pomaga , nie jestem w stanie sama wyprzeć stolca wspomagalam ske czopkami ale bol był duży na plus bardzo mnie podrażniły , bolał mnie odbyt cały, I pochwa ? Wydawało mi się że od parcia , lecz beż tego moje starania są bezskuteczne a przez zablokowany stolec i gazy już nie wytrzymywałam z bólu brzucha . Cienkie stolce wychodzą przy moim parciu nawet lecz tw większe jakby się blokowały i nie chciały przejść, wspomagam się poprzez włożenie palca w pochwe j na tylnej ścianie czuje opierający się stolec i naciskam w to miejsce by je przysunąć i wtedy jakoś się udało ale całe krocze I pochwe też mam opuchnieta . Nie wiem już co robić chciałabym się normalnie załatwić i czym to jest spowodowane czy to hemoroidy aż tak na to wplynely . W domu mam malutkie dziecko którym muszę się zająć, chciałam iść do lekarza rodzinnego ale nie wiem czy on się zajmuje takimi rzeczami po za tym nie mogę się przełamać jest to dość wstydliwy temat .
KOBIETA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Nie ma czego się wstydzić.

Najlepiej udać się do swojego lekarza ginekologa który zbada i zleci odpowiednie leczenie a jeśli będzie wymagana diagnostyka odbytu zleci konsultację do proktologia.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą być związane z różnymi problemami zdrowotnymi, ale najprawdopodobniej są one spowodowane hemoroidami. Nie jest to temat, który powinien Panią zawstydzać, ponieważ lekarze są od tego, aby pomagać i zapewniać odpowiednią opiekę medyczną.

Na początku powinna się Pani udać do lekarza internisty, które następnie będzie mógł wydać skierowanie do proktologa lub chirurga. Możliwe, że hemoroidy będą wymagały interwencji chirurgicznej, ze względu na to, jakie objawy powodują.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.