Dlaczego mam taki wystający brzuch?

Gdy jestem na czczo mój brzuch jest względnie do zaakceptowania, gdy tylko zjem jakiś posiłek zaczynam wyglądać jak kobieta w ciąży. Z każdym kolejnym posiłkiem brzuch wystaje coraz bardziej. Czasami, gdy się "przegłodzę" przez kilka dni, mam płaski brzuszek. Gdy szykuje się na jakąś imprezę, np. wesele- jem przez 2 dni bardzo mało i super się prezentuję... niestety tylko na wejściu, bo zjadam obiad i od razu mam brzuch:/ Mam 25 lat, 164 cm wzrostu i ważę 56-58 kg. Nie mam zastrzeżeń do sylwetki tylko ten brzuch... Co robić? Może przyczyną jest skrzywienie kręgosłupa- lordoza?
25 LAT ponad rok temu

Witam,

Ciężko jest mi odpowiedzieć, czy skrzywienie kręgosłupa odgrywa tu jakąś rolę.
Pisze Pani, iż "powiększenie" brzuszka obserwuje jedynie po spożyciu jakiegoś jedzenia, oznacza to więc, iż owa wypukłość nie jest permanentna.

Być może opisywane przez Panią objawy związane są ze wzdęciami.
Czy odczuwa Pani wzmożoną pełność w brzuchu?
Czy po spożyciu posiłku dochodzi do nagromadzenia gazów?
O produktach, które mogą "nasilać" dolegliwości pisałam poniżej:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czeste-wzdecia-jaka-diete-powinienem-st...

Proszę przeanalizować to pod swoim kątem.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

A czy jest Pani osobą aktywną ruchową? Może problemem są osłabione mięśnie brzucha np na skutek nadmiernej lordozy lędźwiowej (tzw. plecy wklęsłe). Powoduje to nadmierne wysunięcie miednicy oraz brzucha do przodu. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia wzmacniające zarówno mięśnie agonistyczne jak i antagonistyczne oraz samokontrola polegająca na utrzymaniu prawidłowej postawy ciała (najlepiej przed lustrem, stojąc profilem).

Pozdrawiam serdecznie.