Dlaczego mam takie objawy po tym leku?

Dzień dobry, od niedawna biorę lek Brintellix pół tab. rano. Od kiedy go biorę, po około godzinie od zażycia, mam następujące objawy: - Ucisk w klatce piersiowej, wrażenie jakby zmniejszonej pojemności płuc, - Kłucie w klatce piersiowej, przy większym wysiłku bardziej boli, - Przyspieszone bicie serca mimo bycia w spoczynku. Pozostałe objawy to suchość w jamie ustnej, Przemijające ból głowy, brzucha i żołądka. Niepokoją mnie tylko objawy związane z pracą serca oraz uciskiem w klatce piersiowej i kłuciem w niej, nasilające się podczas wysiłku fizycznego przy zwykłych czynnościach domowych. Szybciej się też męczę. Mam zalecone także branie 1 tab. Pramolanu przed snem, ale obawiam się, że jeszcze gorzej się poczuję. Być może niesłusznie. Tego nie wiem. Dodam, iż nigdy wcześniej nie miałam takich skutków po żadnych lekach (lek tego typu jest pierwszy), ani nie miałam żadnego takiego odczucia w swoim życiu w ogóle. Podsumowując, co oznaczają te dolegliwości oraz czy powinnam brać Pramolan, czy to bezpieczne dla mnie? Będę wdzięczna za poradę.
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Zalecony lek przez lekarza psychiatry może dawać ojawy niepożądane ale aby to potwierdzić wymagana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie może to być teleporada.

Warto udać się też do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu diagnostyki naczyniowo sercowego aby wykonać diagnostykę opisanych objawów aby wykluczyć związek naczyniowyo sercowego opisanych przez Panią objawów.

Proszę nie lekceważyć opisanych objawów dla pewności warto z konsultować z lekarzem prowadzącym leczenie oraz wyjaśnienie dolegliwości bólowychw klatce piersiowej takich jak ucisk przyszpieszenie bicie serca z lekarzem pierwszego kontaktu lub rodzinnym.

Pozdrawiam