Dlaczego mam takie problemy z pamięcią, chociaż jestem młoda?

Witam jestem mloda osoba i mam dość nietypowy problem. Wspomnienia z dnia poprzedniego lub paru wstecz wydaja mi się bardzo odległe, rownie dobrze moglo by się to zdarzyć dziś wczoraj lub miesiąc temu. Nie mam problemów z pamięcią ani krotko, ani długotrwała potrafie powiedzieć co miałam na sobie 2 tygodnie temu, podac daty a nawet godziny spotkan ze znajomymi czy minionych wydarzen. Problem polega jednak na tym odczuciu dość uprzykrzajacym zycie codzienne. dodam ze lecze się od 2 miesięcy na nerwice i depresję.Choruje tez przewlekle na lekką odmiane padaczki, przyjmuje leki od parunastu lat, do te.j pory jednak nigdy takich problemów nie mialam. Czy jest się czym matwic czy po jakims czasie to samo minie. Może trzeba zrobić jakies badania ? Pozdrawiam

Witam Pana, pisze Pan, ze od dwóch miesięcy cierpi Pan na depresję oraz nerwicę. Istotą nerwicy są zaburzenia lękowe, które przejawiają się w sferze postrzegania, przeżywania, myślenia i zachowania. Osoby zmagające się z tą chorobą mają problemy z koncentracją uwagi, pamięcią, z uczeniem się i zapamiętywaniem, są apatyczne, poirytowane, rozchwiane emocjonalnie, nie mogą zasnąć, budzą się w nocy. Depresji również towarzyszą zaburzenia pamięci, zwłaszcza zapamiętywania i przechowywania, dotyczy to głównie pamięci krótkotrwałej. Jeśli dojdzie u Pana do poprawy nastroju i napędu psychoruchowego pamięć powinna powrócić do poprzedniej dobrej kondycji. W swojej wypowiedzi wspomniał Pan, że się Pan leczy, zastanawiam się czy jest to tylko leczenie farmakologiczne czy równiez psychologiczne. Leczenie farmakologiczne (przyjmowanie leków) pełni fukcję tylko wspierającą i jedynie redukuje objawy. Psychoterapia natomiast leczy również przyczyny takiego stanu, dlatego jeśli nie leczy się Pan psychologicznie sugerowała bym udanie się do psychoterapeuty. Pozdrawiam i mocno trzymam za Pana kciuki :)

Opisany objaw może mieć także podłoże psychologiczne, emocjonalne. W takim sensie, że może to być rodzaj odczucia czy wrażenia. Szczególnie, jeśli realnie nie ma Pani problemów z pamięcią. Dodatkowo jeśli leczy się Pani na zaburzenia nerwicowe i depresyjne, to źródło objawu może być właśnie w leczonych zaburzeniach. Zachęcam zatem do porozmawiania o tym ze swoim psychoterapeutą lub koniecznie rozpoczęcie procesu psychoterapii, jeśli jeszcze w nim Pani nie jest.