Dlaczego mam takie problemy z wagą i wymiotami?

Mam 20 lat, moje problemy zaczęły się rok temu. Schudłam 13 kilogramów, początkowo odżywiając się zdrowo, z czasem ograniczając coraz większą liczbę produktów, w pewnym momencie zaczęłam wymiotować po posiłkach. Chociaż obiecywałam sobie wiele razy, że już więcej tego nie zrobię, ciągle do tego wracam. Gdy tylko czuję, że jestem najedzona, muszę iść to zwymiotować. Czuję ogromne wyrzuty sumienia, nie mogę na siebie patrzeć w lustrze, nie chce mi się wychodzić na spotkania z ludźmi ani z nikim rozmawiać, chodzenie na uczelnię i do pracy coraz bardziej mnie męczy. Często płaczę i nie wiem co się ze mną dzieje, nigdy wcześniej się tak nie czułam. Czuję, że potrzebuję pomocy, co kogo powinnam się zgłosić?

Lek. Paweł Szadkowski

Bardzo prawdopodobne, że cierpi pani na zaburzenia odżywiania. Warto opowiedzieć
o swoich dolegliwościach bliskiej osobie, która da pani dodatkowe, bardzo ważne wsparcie. Powinna Pani udać się również do lekarza psychiatry, który zajmuje się leczeniem takich dolegliwości.