Dlaczego mam te bóle kręgosłupa i stopy?

Witam mam 34 lata i BOL KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO, BOL PRAWEJ STOPY PRZY CHODZENIU, LODOWATE PLECY W TEJ OKOLICY ORAZ STOPY, DRETWIENIE , SKURCZE, ZIMNE POTY ZA DNIA I NOCY. przez cale zycie ciezko pracowalem fizycznie mialem bole kregoslupa lekarze zapisywali tylko tabletki i zmiane pracy bez skutku bolalo ale sie przyzwyczaiłem do tego bolu i innych dolegliwosci. Dokladnie miesiac temu w pracy zamykalem drzwi od samochodu ciezarowego i nagle nie moglem sie ruszyc tak mnie zlapal bol w okolicy ledzwi w przychodni dostalem zastrzyk przeciwbolowy i mase tabletek ze to jest kontuzja i przejdzie. Nic nie przechodzi moze jest bol troszke mniejszy ale sa takoe dolegliwosci na ktore nie zwracalem uwagi wczesniej BOL KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO, BOL PRAWEJ STOPY PRZY CHODZENIU, LODOWATE PLECY W TEJ OKOLICY ORAZ STOPY, DRETWIENIE , SKURCZE, ZIMNE POTY ZA DNIA I NOCY. Lekarze powiedzieli ze to nic takiego i to nie ma nic wspolnego z bolem kregoslupa nie wiem co mam juz robic i czego sie lapac POMOCY. Dodam ze bylem u kilku lekarzy i prywatnie u neurologa

Dzień dobry,

w opisanych przez Pana objawów brakuje diagnostyki laboratoryjnej ale również obrazowej.

Wskazane było by wykonanie badania krwi morfologia z rozmazem, OB, CRP, lipidogram, kreatynina, Glukoza, białko całk. kwas moczowy, wapń, potas, magnez,witamina D3. Co do diagnostyki obrazowej to rezonans magnetyczny kręgosłupa l-s.

Po wykonaniu tych badań a przynajmniej badań laboratoryjnych można szukać przyczyny Pana dolegliwości.

Z wynikami proszę udać się do lekarza rodzinnego lub dobrego ortopedy.

Proszę jeszcze spróbować konsultacji fizjoterapeuty który w w tym przypadku może być pomocny.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój o stan swojego zdrowia. W pierwszej kolejności zalecamy konsultację z lekarzem neurologiem oraz wykonanie pewnej diagnostyki, która mogłaby wstępnie wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Warto wykonać rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a także pełną morfologię krwi wraz z rozmazem i CRP, a także określenie poziomu elektrolitów, prób wątrobowych oraz kreatyniny i kinazy.

Możliwe, że wystąpiło u Pana zwyrodnienie w danym odcinku kręgosłupa i to jest przyczyna takich dolegliwości bólowych oraz neurologicznych. Dodatkowo obecne parestezje, czyli drętwienie i mrowienie kończyny mogą wynikać uszkodzenia nerwów obwodowych.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-ledzwiowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.