Dlaczego mam te bóle po prawej stronie brzucha?
Dzień dobry odczuwam bole po.prawej stronie brzucha usg ,gastroskopia nic nie wykazały, próby wątrobowe są w normie czy powinnam zrobić rezonans jamy brzusznej czy skoro usg nic nie wykazało.to nie ma takiej potrzeby ?czy te bole mogą być od wysokiego cholesterolu ?czy mogą .byc od leków?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
jeśli USG jamy brzusznej nie wykazało żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej nie będzie potrzeby wykonywania rezonansu magnetycznego. Zdaniem naszego eksperta z zakresu radiologii badanie MRI wykonuje się, jeśli badanie USG nie rozstrzyga, czyli na podstawie otrzymanego wyniku lekarz nie jest w stanie postawić odpowiedniej diagnozy.
Bóle brzucha mogą być skutkiem ubocznym niektórych leków. Proszę zapoznać się z ulotkami dołączonymi do opakowań leków, które Pani aktualnie przyjmuje. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się również w przypadku wysokiego cholesterolu.
Najlepiej będzie skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, przedstawiając mu jednocześnie wyniki dotychczasowych badań.