Dlaczego mam te drobne krwawienia okolic odbytu?
Witam, jestem w 23 tc i ostatnio zauwazylam ze jak mocniej się podcieram to na papierze toaletowym pojawia się bardzo malutka kropeczka krwi i dziś to samo sie powtórzyło. Czy może być to spowodowane urazami pochwy przy za mocnym podcieraniu ? Odczuwam tez niekiedy swędzenie i kłucie jakby na infekcje

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
swędzenie okolic intymnych może wskazywać na infekcję, a te należy bezwzględnie leczyć, zwłaszcza w ciąży.
Ponadto każde krwawienia lub plamienie w ciąży najlepiej jest konsultować z lekarzem prowadzącym ciąże, ponieważ może ono świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Krew, którą Pani zauważyła na papierze toaletowym może pochodzić zarówno z dróg rodnych, jak i z odbytu i świadczyć o hemoroidach. Konieczna jest więc konsultacja lekarska, aby to zweryfikować.
Raczej nie powinno dojść do urazu pochwy podczas podcierania. Najprawdopodobniej pojawienie się krwi w Pani przypadku oznacza coś innego. Zachęcamy do kontaktu z lekarzem.
Poniżej znaleźć można odpowiedzi na podobne pytania:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-moze-pojawic-sie-krew-na-papierze-toaletowym,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasna-krew-z-odbytu-w-28-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-z-odbytu-podczas-8-tygodnia-ciazy.