Dlaczego mam te problemy z wypróżnianiem mając 21 lat?

Witam. Mam 21 lat i od trzech dni zmagam się z problemem z wypróżnianiem się. Dość często w ciągu dnia odczuwam potrzebę parcia na stolec, jednak gdy idę już do toalety, oddaję go w niewielkiej ilości (rzadka konsystencja) lub nie oddaję go w ogóle. Nie wymiotuję. Dodam, iż dolegliwości te zaczęły się na dzień po skonsumowaniu dość sporej mieszanki żywnościowej (lody z bitą śmietaną, ciasto czekoladowe, pizza oraz piwo bezalkoholowe). Myślę, że ważnym faktem również jest nadmienienie, iż w moim życiu w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo stresujących sytuacji. Czy przyczyną może być stres lub jakaś infekcja?

Witam ! Po pewnym skumulowaniu popraw najpewniej wystapiło po prostu zaparnie . Prosze wypijać wiecej plynów ( do 2,5 litrów dziennie) , zwrocic uwagę ,zeby w diecie było wiecej blonnika . W razie przedluzania się dolegliwosci może Pani zazyć syrop lactulosum 3x15 ml , pomoże w wypróżenieniu