Dlaczego mam te przerwy w biciu serca?

Witam, cierpię na nerwicę lękową. Od paru dni odczuwam przerwy w biciu serca. Serce robi przerwę a za chwilę uderza ale mocniej. Najczęściej czuje to wieczorem jak się położę wtedy czuje to cały czas nawet 3,4 razy na minutę. Ale również w dzień jak tylko o tym pomyślę czy usiądę to też czuje. Zaczyna mi to przeszkadzać bo myślę tylko o tym a jak o tym myślę to się powtarza non stop. Jak się czymś zajmę to nic takiego nie mam ale zazwyczaj myśli powracają. Boję się że serce stanie na zawsze albo jest to jakaś poważna choroba. Proszę o pomoc czy to jest normalne czy grozi mi jakiś zawał np.

Witam,

najlepszym wyjściem jest założenie holtera ekg który w takich sytuacjach wykrywa zaburzenia pracy serca. Wskazana wizyta stacjonarna do lekarza rodzinnego który zleci badanie obrazowe oraz laboratoryjne i oceni czy wymaga Pani konsultacji kardiologa.

Wskazana wizyta u psychiatry aby ocenił czy objawy o których Pani opisuje nie są związane zaburzeniami lękowymi czy nie wymaga korekty leczenia.

Pozdrawiam