Dlaczego mam te uciski po jednej stronie gardła?

Dzień dobry. Od lat mam taki problem ze nagle łapie mnie ucisk po jednej stronie gardla następnie przechodzi stopniowo na pół twarzy po tej samej stronie co gardło najczęściej jest to prawa strona potem zaczyna drapać w gardle kaszle lecą mi łzy też tylko w tym oku co ucisk i leci mi wodnisty katar takze tylko z tej strony co ucisk. Wcześniej zdazalo się to rzadko w ostatnim czasie coraz częściej nie wiem nawet u jakiego lekarza szukać pomocy. Dodam jeszcze że od kilku miesięcy biorę leki na depresję i nerwicy która mam prawdopodobnie od wielu lat. Proszę o odpowiedź czy przyczyną jest nerwica czy coś innego i gdzie mogę zgłosić się z tym problemem

aby wykluczyć objawy depresyjne lękowe wskazane jest konsultacja stacjonarna u lekarza specjalisty laryngologa.

Proszę upewnić się czy w/w specjalista posiada endoskopie larygologiczną która pozwala ocenić struktury niewidoczne w tradycyjnym badaniu laryngologicznym.

Jeśli specjalista wykluczy objawy które Pani opisuje to wskazana wizyta stacjonarna u lekarza prowadzącego leczenie depresyjno lękowe aby wypowiedział się na temat Pani objaw.

Do Psychiatry proszę wziąść konsultacje od lekarza laryngologa.

Pozdrawiam