Dlaczego mam te uderzenia w klatce piersiowej?

Witam. Mam 21 lat, niemal co dziennie Często miewam gdy się pochylam takie mocne nagłe pojedyncze uderzenie w klatce piersiowej a dokładnie za mostkiem. Także niekiedy gdy się kładę do łóżka na plecach mam uczucie jakby serce biło mi z 500 uderzen na minutę. Trwa to parę sekund a dyskomfort jest nie znośny. Też podobnie mam gdy pracuje na nocki. Pół roku temu miałem robione ekg, echo serca, badanie krwi, badanie moczu. I wszystkie wyniki były dobre. Przy holterze ciśnieniowym, przewanie cisnienie mialem okolo 134/80, niekiedy 148/82 lekarz stwierdzil ze jestem młoda osobą i że może to być wyłowane przez stres.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Nie można wykluczyć, że objawy opisane mogą świadczyć na tle nerwowym ale warto wykonać holter EKG 24 godzinny który potwierdzi lub wykluczyć schorzeń sercowo naczyniową.

Dobrze byłoby spróbować fitoterapii w celu poprawy układu nerwowego gdyby nadal po zastosowaniu odpowiedniej kuracji nie przyniosło poprawy zalecam konsultację u psychologa klinicznego lub psychotropowych w celu konsultacji opisanych objawów.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata