Dlaczego mam te zajady od 2 tygodni?

Witam, od 3 tygodni mam zajady po dwóch stronach. Nie mogę się ich pozbyć. Suplementuje witaminę B12, nawilzam usta i nic. Używałam maści zajadex, alantan, clotrimazolum, acyklowiru i nic nie pomaga. Nie mam pojęcia co mam zrobić, byłam u lekarza zbyt wcześnie bo po tygodniu i zalecił smarować zmiany clotrimazolem, ale niestety nie pomaga. Co mogę zrobić, żeby się w końcu tego pozbyć?

Dzień dobry,

przede wszystkim w tym opisanym przypadku diagnostyka aby dokładnie wiedzieć z czym mamy do czynienia.

Wskazane było by wymaz oraz badanie z krwi morfologia z rozmazem, witamina B12.

W pierwszej kolejności warto zadbać, w co dziennej diecie pojawiły się pokarmy takie jak: cytrusy, owoce leśne, mięso, groch, fasola, warzywa liściaste, sałata, kapusta, szpinak.

Na organizm dobrze wpływają także przetwory mleczne, kefir, kwaśne mleko i jogurty z żywymi kulturami bakterii.

Warto odwiedzić dietetyka klinicznego.

Warto zastosować aloes wcierania w skórę, sok regeneruje i koi skórę. Ma także działanie odkażające i zatrzymuje rozmnażania się bakterii.

Pozdrawiam