Dlaczego mam te zawroty głowy i osłabienie?

Witam mam 30 lat i mój problem polega na tym, że 5 dni temu byłam u lekarza i bardzo się stresowałam ponieważ bardzo przeżywam po wizycie okazało się, że dostałam lek euthyrox 50. Gdy wróciłam do domu czułam nogi jak z waty i słabość. Następnego dnia zaczęłam odczuwać wewnątrz klatki drżenia i taki jakby niepokój ciśnienie i puls w porządku był i pojawiły się zawroty głowy i niepewnośc w nogach czułam się jakbym była pijana takie epizody z kręceniem w głowie pojawiają się 2/3 razy dziennie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pani opisuje mogły być związane zarówno z lekiem Euthyrox, który został Pani przepisany, choroby, z powodu której przyjmowany jest lek, jak i wynikać z silnego stresu.

Stosowanie każdego leku związane jest z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, które opisane są w ulotce dołączonej do opakowania. W przypadku leku Euthyrox złe samopoczucie może wynikać ze źle dobranej dawki. Jeśli jednak po powrocie od lekarza nie zdążyła Pani przyjąć leku, a złe samopoczucie pojawiło się samoistnie, to bardzo możliwe, że w ten sposób zareagowała Pani na tę sytuację.

Warto ponownie udać się do lekarza i opowiedzieć mu o swoich objawach. Lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie i być może zleci badania do wykonania. Jeśli badania nie wykażą nieprawidłowości, to proszę odwiedzić psychologa bądź psychoterapeutę.

Podobne pytania znaleźć można tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-po-stosowaniu-leku-euthyrox,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-efekt-niedoczynnosci-czy-reakcja-na-euthyrox,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-slabo-sie-czuje-po-przyjeciu-euthyroxu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.