Dlaczego mam ten lęk przed wyjściem na dwór?

Dobry wieczór! Kobieta. Lat 38. Od tygodnia strach przed wyjściem na dwór. Na dworzu zawroty głowy, uczucie miękkości nóg, strach przed upadkiem. Wszystkie badania dobre. Oprócz cholesterolu, który jest leczony. Do jakiego lekarza się udać. Mam małe dziecko a ten strach i zawroty głowy mnie paraliżują na dworzu.

Dobry wieczór,

objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe lub depresja ale aby to potwierdzić wymagana jest stacjonarna wizyta z lekarzem psychiatrą który w trakcie badanie potwierdzi lub wykluczy.

Jeśli okaże się, że długi czas oczekiwania na konsultacje u psychiatry to proszę z konsultować objawy ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu który zna Pani sytuacje zdrowotną i do czasu wizyty u psychiatry zleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam

Dzień dobry, objawy jakie Pani opisuje mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Zaburzenia lękowe mogą pojawić się, jako rekcja na niestabilną sytuację rodzinną, zawodową czy finansową. Może to być również odpowiedź organizmu na obawę przed różnymi zmianami w życiu. Przyczyn powstania lęku jest wiele np. może on być efektem problemów powstałych w dzieciństwie lub występujących w okresie dorastania albo związany jest z dorosłym życiem. Skuteczną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Zwykle odbywa się ona w nurcie poznawczo–behawioralnym. Dodatkową metodą leczenia może być również farmakoterapia. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą lub psychiatrą.