Dlaczego mam to ciągłe chrząkanie?

Od listopada 2022 roku do dzisiaj bez przerwy męczy mnie chrząkanie gardła między tym były ze dwie przerwy 3-4 dni tzn spokój był i nic mi nie dolegało zazwyczaj to zaczyna się kaszlem z wydzieliną tzw kaszlem mokrym i chrząkaniem brałam i nadal biorę leki tj ACC Optima, syrop pini oraz tabletki isla czy fiorda na bazie porostu islandzkiego i to nie pomaga niestety Byłam już u swojego lekarza ale lekarz twierdzi, że to z powietrza i przepisał mi jakieś tabletki na wysuszoną błonę śluzową one są bez recepty nazwy nie pamiętam też nie pomogły oraz kazał brać dalej ACC Optime. Co robić bo nie chcę się tak dalej męczyć. Czy dostanie jakieś leki mocniejsze i naprawdę skuteczne wreszcie?

Witam,

najczęstszą przyczyną objawów opisywanych w pytaniu może być ze spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła lub ze względu na refluks. Warto udać się do specjalisty laryngologa który oceni krtań i struny głosowe jeśli uzna, że jest wszystko w porządku zleci konsultacje gastrologa. Objawy wymagają specjalistycznego podejścia.

Pozdrawiam