Dlaczego mam to gniecenie w klatce piersiowej?

Dzień dobry, od kilku dni czuję gniotący i kłujący ból w klatce piersiowej, czasem promieniuje do gardła (takie dziwne uczucie pieczenia w gardle i piersiach przy przełykaniu śliny lub napiciu się czegoś). Ból najbardziej dokucza przy leżeniu na plecach i na boku ale tak naprawdę odczuwam go w każdej pozycji. Nie boli przy oddychaniu czy kaszlu. Odczuwam też dziwne uczucie przy przełykaniu jakby zatkania w klatce,ktore cofa sie do gardła. Zdiagnozowano u mnie refluks żoładkowo-przelykowy i przyjmuje Texibax 20mg po którym nastąpiła znaczna poprawa. Wizyta u lekarza prowadzącego dopiero za kilka tygodni. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

z opisnych przez Panią objawów wynika , że nasilił się objaw choroby refluks przełyku.

Ze względu na długi czas oczekiwania do lekarza prowadzącego mam na myśli, że to jest lekarz gastrolog, wskazana wizyta stacjonarna do lekarza (POZ) lub rodzinnego oraz skorygowanie nawyków żywieniowych.

Również wskazane było by odwiedzić specjalistę od żywienia dietetyka klinicznego.

Pozdrawiam