Dlaczego mam ucisk gardła i zatykanie?

Witam. Od ponad 2 miesięcy mam ból i ucisk gardła zatyka mnie odczuwam to tak jak bym wsadził palca do gardła żeby zwymiotować jak by coś tam było i nie chciało wyjść. Dodatkowo mam ból głowy klatki piersiowej z lewej strony dretwienie nogi i ręki lewej. Osłabienie zimne poty senność. Laryngolog nic nie widzi lekarz rodzinny nie umie mi pomóc a kardiolog stwierdził że serce mam zdrowe.

Witam,

wymagana jest w opisanym przypadku diagnostyka obrazowa, laboratoryjna o której nic Pan nie wspomina.

Czy miał Pan badanie endoskopowe przez lekarza laryngologa jeśli nie to warto wykonać.

Nic nie stoi na przeszkodzie poprosić innego laryngologa o drugą opinię.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia. Jednakże, aby poznać dokładną przyczynę Pana dolegliwości należałoby rozszerzyć diagnostykę o pewne badania.

W pierwszej kolejności zalecamy ponowną wizytę u lekarza laryngologa, który po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o wykonaniu fiberoskopii gardła i krtani. Dzięki tak precyzyjnemu badaniu za pomocą kamerki, lekarz będzie mógł wykluczyć wszelkie przypadłości w obrębie gardła.

Ponadto wszystkie dolegliwości, które Pan opisuje mogłyby również wskazywać na podłoże psychosomatyczne. Odczuwanie pewnej przeszkody w gardle, czyli guli, jak i bóle głowy, czy klatki piersiowej mogłyby świadczyć o stanach lękowych, a dokładniej o nerwicy. Długotrwały stres, zmęczenie, czy odczuwanie pewnych lęków może w sposób długotrwały oddziaływać na zdrowie, powodując rozwój zaburzeń nerwicowych. Charakteryzują się one występowaniem objawów somatycznych, niezwiązanych z żadną jednostką chorobową.

Proponujemy Panu dodatkową konsultację z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. Specjalista po dokładnym wywiadzie będzie mógł podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/gula-w-gardle-przyczyny-badania-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.