Dlaczego mam wzrosty ciśnienia i kołatania serca?

Witam, jestem kobietą (20) lat. Od kilku lat zmagam się z nieuzasadnionymi skokami ciśnienia ( głównie chodzi o puls). Odczuwam kołatanie serca. Jestem odsyłana od lekarza do lekarza. Badania wychodzą w porządku (eeg, tomografia komputerowa, holter ciśnieniowy, usg jamy brzusznej, badania ginekologiczne, usg tarczycy, badania krwi) a mój stan zdrowia nie jest najlepszy. Odczuwam, że lekarze nie podchodzą do mnie na poważnie ze względu na mój młody wiek i spotykam się z zaleceniami typu : proszę się nie schylać, proszę nie dźwigać... a ja zostaję z problemem sama bez konkretnego leczenia. Chciałabym dodać że na codzień towarzyszy mi oslabienie. Często występują u mnie zawroty głowy, bóle nieokreślonego pochodzenia w różnych miejscach na ciele (bóle podbrzusza, pod żebrami, w lewym i prawym boku, ból w okolicy serca), duszność spoczynkowa, drętwienie nóg, części twarzy wokół ust i żuchwy co czasem przekłada się na problemy z mówieniem. Mam problemy z koncentracją i pamięcią i czuję rozpieranie z tyłu głowy. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam,

jeśli faktycznie diagnostyka i konsultacja kardiologiczna wykluczają schorzenia układu naczyniowo sercowe to szukamy dalej objawów które Pani opisuje to, że jest się osobą młodą to nie znaczy aby bagatelizować taką osobę z dolegliwościami bólowymi, złym samopoczuciem. Brak informacji czy była konsultacja i diagnostyka ortopedy lub neurologa z zakresu całego kręgosłupa oraz CUN jeśli również potwierdzono, że objawy opisane nie są z powodowane neurologicznie i ortopedyczne również ginekologiczne wszystko w porządku to idziemy dalej. Proszę mnie teraz źle nie zrozumieć jeśli szukamy przyczyny to również warto zacząć od psychiatry aby ocenił czy opisane objawy nie są związane z nerwicą, depresją, zespołem lękowym które objawy potrafią maskować się.

Brak z Pani strony informacji u jakich była Pani lekarzy chodzi mi o specjalizacje kardiolog to wiem a jakie dalej ginekolog również był co do neurologa, ortopedy, reumatologa nir wiadomo tak samo psychiatra.

Proszę o konsultacje jak wyżej i dać znać.

Pozdrawiam