Dlaczego mam zasinienie kostki?

Od roku mam siną okolice nad kostkami. Na początku skóra była bardzo przesuszona, czerwona. Potem to przeszło, ale nadal jest zaczerwienienie na ok. 10 cm nad stopami. Z czasem wygląda to lepiej, mimo wszystko bardzo mi to przeszkadza. Byłam u flebologia, który stwierdził, że nie jest to związane z niewydolnością żylna (mam w lewej nodze, a zasinienie na obu). Dłonie tak samo, ale w mniejszym stopniu. Kiedyś niestety zdarzało mi się w zimie chodzić z gołymi kostkami... Co mogę zrobić i do jakiego lekarza się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że konsultowała się już Pani ze specjalistą. Prawdopodobnie dana przypadłość nie musi być związana z niewydolnością żył, a odmrożeniem skóry.

Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy w chłodniejsze dni skóra była poddana działaniu niskich temperatur, gdzie mogło dojść do odmrożenia.

Oczywiście warto by skonsultować ten problem z lekarzem internistą lub kardiologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz leczeniu.

Dodatkowo można wykonać takie badania, jak: pełną morfologię krwi, CRP, OB, a także układ krzepnięcia oraz poziom d – dimerów w surowicy krwi. Przy prawidłowych wartościach poszczególnych parametrów można wykluczyć choroby naczyniowe oraz ryzyko zakrzepicy.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-nog-moze-byc-objawem-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/odmrozenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.