Dlaczego mam zawroty głowy od 2 miesięcy?

Dzien dobry. Od 2 miesięcy miewam zawroty glowy, głównie dzieje mi się to w pracy, pracuje na kasie, zaczyna się to od bólu oczy, później zaczyna się bol glowy, czuje się jakbym miała zemdleć, nie robi mi się ciemno przed oczami, tylko nie czuje się sobą, cisnienie pewnego razu mialam 170/100. Lezac wieczorem w łóżku z nikąd dostaje tetno 120 i przez godzinę nie mogę tego opanować. Ob, crp, tsh, magnez, potas, sod i wszystkie inne badania w normie, echo serca i ekg tez ok, kardiolog mowila, ze nie widzi powodu, by wypisywać jakiekolwiek leki. Gdy dzieją mi się takie rzeczy strasznie się boję, nie mogę przestać o tym myśleć i boje się, że zemdle. Co mam dalej robić?

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie, lęk przed zemdleniem,

lęk że coś się stanie, często towarzyszą wskazują na zaburzenia lękowe.

Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia wywołały u Pani

bezpodstawny, a jednak dla Pani zatrważający lęk.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe często mają uczucie zawrotów głowy,

duszności, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia, itp.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie, lęk przed zemdleniem i lęk o własne

życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić.

Zaburzenia nerwicowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą

poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują

aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lekowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do przyczyny Pani lęków oraz objawów towarzyszących

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,

z emocjami, a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/