Dlaczego mąż mnie zdradza, skoro mamy dwie córki?

witam, Mam pytanie do psychologa Podejrzewam, że mój mąż mnie zdradza. Dlaczego on to robi skoro mamy dwie córki.Pierwsza ma 2 lata druga 3 miesiące. Dlaczego on to robi?

niepokoi. Warto o tym porozmawiać, a pomocny może być w tym terapeuta par. Jest to osoba, która pomoże spojrzeć z dystansu na to, co się dzieje, pomoże zobaczyć perspektywę drugiej strony, pomoże w zrozumieniu emocji. Dlatego być może warto zaproponować mężowi wspólną konsultację u psychoterapeuty, z troski o Wasz związek. Może Pani też pomyśleć o wsparciu dla siebie, jeżeli mąż nie będzie chciał skorzystać z terapii, a Pani będzie czuła, że sytuacja jest dla Pani trudna.

Dzień dobry!

Przyczyny zdrady są rozmaite i, niestety, nie jest możliwe odgadnąć, czy, a jeśli tak, to z jakiego powodu Pani mąż mógł nawiązać relację pozamałżeńską. Historia każdej pary jest inna. Zdrada może wiązać się z kryzysem w związku, pogorszeniem relacji między małżonkami - ale niekoniecznie. Może być motywowana seksualnie jeśli (np. z powodu ciąży i pojawienia się dzieci) życie seksualne osłabło. Może wiązać się z poszukiwaniem poza małżeństwem przyjaźni, zrozumienia, ale też być chęcią odpoczynku od stresów, obowiązków codzienności. Zdrada może też rozpocząć się od "przypadku", zauroczenia, utraty kontroli nad swoim zachowaniem pod wpływem emocji. Zachęcam do rozmowy z mężem i głębszego przyjrzenia się Państwa sytuacji, np. podczas terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!

Trudno jednoznacznie podać przyczyny zdrady. Zwykle jest to związane z kilkoma czynnikami- brakiem satysfakcji w związku, trudnością w odnalezieniu się w nowych sytuacjach i rolach, potrzeba aprobaty społeczną, brakiem asertywności itp itd. Niezależnie jednak od przyczyn oznacza to trudność w poradzeniu sobie z sytuacja w sposób dorosły, jawny i odpowiedzialny, a raczej oznacza ucieczkowe podejście do problemu, który de facto nie przestaje przez to istnieć.
Zachęcam do konsultacji w poradni małżeńskiej lub z psychoterapeutą pracującym z parami i małżeństwami.

Witam. Nikt pani nie odpowie dlaczego to robi, tym bardziej przez internet. Pytanie raczej dlaczego córki miałyby powstrzymać od zdrady a nie miłość między wami. Może gdzieś zabrakło tej intymności i relacji tylko pomiędzy panią a mężem, bez mieszania córek w tym.

Szanowna Pani, zdrada jest problemem interpersonalnym, co oznacza, że coś w Państwa związku musiało od jakiegoś czasu - krótszego lub dłuższego - dziać się takiego, że mąż zauroczył się inną kobietą. Jednak, co dokładnie to było, jakie są przyczyny zachowania Pani męża bardzo trudno jest odpowiedzieć. Każdy związek jest inny, funkcjonuje na specyficznych dla siebie zasadach, dlatego też nie ma uogólnionej listy przyczyn zdrady, które dałoby się odnieść również do Pani związku. Pozdrawiam, Monika Wysota