Dlaczego mąż nie chce seksu?

Witam. Znamy się z mężem ponad 5 lat, kiedyś sex był u nas codziennie, czasami parę razy dziennie. Teraz jest 3-4 razy w miesiącu, nie chce mnie już dotykać, piescic. Zawsze jest zmęczony. Nie układa nam się w związku, w łóżku, ale on nie chce się rozstać no bo nadal mnie kocha. Mamy 2 letnia córeczkę. Jaka może być przyczyna jego zachowania ?

Szanowna Pani,

trudno jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie z mężem o swoich potrzebach, przekazać mu tą ważną informację, że miłość fizyczna jest dopełnieniem Pani uczucia w stosunku do niego.

Jeśli rozmowa nie przyniesie pożądanego efektu zachęcam Państwa do osobistej wizyty u seksuologa bądź psychologa.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Szanowna Pani.
Na postawione przez Panią pytanie odpowiedź zna tylko mąż.
Namawiam do szczerej, spokojnej rozmowy z nim, powiedzenia o swoich potrzebach, spytania czemu jego potrzeby seksualne są mniejsze niż kiedyś.

Mąż mówi, że Panią kocha. Może więc uda się Państwu rozpocząć psychoterapię pary, aby popracować nad relacją, nie tylko w obszarze seksualności?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.

Witam,

Współżycie w związku jest bardzo ważne. Jeżeli zaczyna go brakować pojawia się frustracja, a co za tym idzie niechęć do bycia z drugą osobą i zrezygnowanie. Napięcie, które się kumuluje, powoduje ciągłe kłótnie i niedopowiedzenia. Podsumowując: brak namiętności nie służy parze.
Rozumiem Pani obawy i zdegustowanie, zwłaszcza, że wcześniej seks towarzyszył Wam codziennie. To duża przepaść pomiędzy tym, co jest teraz a tym, co było kiedyś.
Najlepiej byłoby porozmawiać szczerze z partnerem. Warto zapytać co takiego się stało, że sytuacja się zmieniła. Jeżeli nie dacie sobie rady we dwoje nad tym popracować, zalecałabym terapię par i wizytę u seksuologa. Warto ratować związek, w którym człowiek czuje się dobrze, ale pewne rzeczy jedynie sprawiają, że nastrój spada. Dlatego też z uwagi na miłość jaka Was łączy (z tego co Pani napisała) warto spróbować.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Bardzo często obniżenie libido związane
jest ze stresem i zmęczeniem.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego
libido są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty
żal do partnera. .
Przyczyną może być również niski poziom
testosteronu, który odpowiada za libido.
Spadek zainteresowania seksem może być
też spowodowany chorobami takimi jak:
cukrzyca, nadciśnienie tętnicze,
infekcje układu moczowo-płciowego.
Osłabione libido może być również skutkiem
ubocznym przyjmowanych leków.
Brak popędu, zwykle połączony jest ze stanem
obniżonego nastroju. Czasami unikanie współżycia
jest jednym z pierwszych objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa z mężem (najlepiej podczas kolacji przy świecach).
Jeżeli nie pomoże, to może przynajmniej uda się
zachęcić męża do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji męża
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby Pani mąż chciał porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie