Dlaczego miesiączka pojawia się co dwa tygodnie?

Witam. Mam 24 lata i problem z miesiączką. Otóż zwykle występowała po ok. 40 dniach, a ostatnio - 3 razy, co dwa tygodnie (3 czerwca, 17 czerwca i 2 lipca). Krwawienie są skąpe i trwają krótko (bardziej przyponinają plamienia).

Co może być przyczyną tak zaburzonej miesiączki? Czy mogą to być objawy ciąży? Niepokoi mnie także pojawiająca się czasami wydzielina przypominająca białe grudki (jednak podkreślam, że ostatnio dawno nie miałam takowej wydzieliny).

Prosze o odpowiedź i z góry ślicznie dziekuję. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powodem opisanych przez Panią objawów są najprawdopodobniej zaburzenia hormonalne. Powinna udać się Pani do ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów w celu zdiagnozowania i ewentualnego podjęcia leczenia. Przyczyną tych objawów może być niewydolność ciałka żółtego lub hiperprolaktynemia. Może być też tak, że występują u Pani plamienia pomiędzy miesiączkami, spowodowane na przykład nadżerką, które Pani interpretuje jako miesiączkę. Wydzielina z białymi grudkami najprawdopodobniej oznacza infekcję grzybiczą.

Pozdrawiam serdecznie!