Dlaczego miesiączka przyszła wcześniej?

Witam!
W tym miesiącu zaczęliśmy z mężem starać się o dzidzie. Ale niestety chyba nie wyszło:( Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 24 maja a skończyła 30, więc zaraz po tym zaczęliśmy regularnie się kochać. Robiliśmy to tak często jak się tylko da, gdyż nie obserwowałam wcześniej swoich cykli i nie wiedziałam, kiedy będzie ten odpowiedni moment.. Cykle mam raczej regularne co 28 dni, ale ostatnia miesiączka mi się spóźniła dnia (miałam dostać nie 24 a 22 maja). Martwi mnie jednak to, co stało się tym razem.

14 czerwca, czyli wydaje mi się, że to mogło być jakieś 6-8 dni po owulacji, wystąpiło plamienie. Początkowo myślałam, że jest to krwawienie implantacyjne i bardzo się ucieszyłam, bo byłam pewna, że maleństwo się zagnieżdża, jednak dziś to plamienie zmieniła się w zwykła miesiączkę, którą powinnam dostać dopiero w poniedziałek 21.06.
Proszę mi napisać, dlaczego tak się stało? Czy to oznacza, że będę mieć problem z zajściem w ciąże? Może coś jest nie tak z fazą lutealną?
Bardzo proszę o pomoc, strasznie się martwię :(
Pozdrawiam Karolina K.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno wyrokować na podstawie opisu jednego cyklu, jaka jest przyczyna "przedwczesnego" krwawienia. Musi Pani teraz obserwować się podczas kolejnych cykli. Gdyby ponownie wystąpiło krwawienie lub plamienie przed terminem spodziewanej miesiączki, to można będzie podejrzewać niewydolność ciałka żółtego. Możliwe jednak, że było to tylko jednorazowe zaburzenie. Dla pewności, proszę również wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!