Dlaczego miewam silne bóle łydki?
Dzień dobry mam 37 lat w sierpniu 22r. Odczuwałam dziwny ból w łydce prawej i lewej uczucie spięcia promieniujące do palca dużego w stopie lewej w prawej nie. Czułam w pośladku naciągnięcie ale największym problemem było uczucie jakby destabilizacji przy chodzeniu jakby nóg z waty. Byłam u neurologa stwierdził obustronna rwę zapisał na 2 tyg metypred 16mg po tym czasie było lepiej. We wrześniu wstając z krzesła obrotowego poczułam ucisk w pośladku pod koniec dnia czułam się już znowu podobnie ale dotyczyło to tylko nogi prawej. Wzięłam na własna rękę nimesil rano i wieczorem niestety po 3 dniach zaczęły się w nocy dreszcze. Rano trafiłam na sor stwierdzono rwę w nodze prawej zlecono biofenac 2 razy dziennie 100mg. Po 5 dniach było ok. W październiku znowu powrót problemu znowu obie nogi. Brałam znowu biofenac poprawiło się. W okolicach Swiat Bożego narodzenia zaczęłam znowu mieć problemy z chodzeniem dziwny stan jakby w czasie poruszania się. W nocy dretwialy mi stopy czułam jakby ktoś polewał mnie jakaś cieczą przy dotyku czymś zimnym np. Zamkiem od spodni przy nogawkach. Doznań czuciowych było sporo i znowu uczucie destabilizacji jakby. Trwało to około tygodnia zawzięła ketonal. Poprawiło się ale od tamtego czasu przy przejściu niedużego odcinka mam uczucie w nogach jakby traciła siłę. Jestem już bardzo zmęczona tym co się ze mną dzieje. Nie miałam nigdy takich problemów z poruszaniem się. Wykonałam już RM całego kręgosłupa i na poziomie l4-l5 szorokopodstawne uwypuklenie krążka mk nieznacznie spłyca zachylki kanału kręgowego. Spłycona lordoza. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Na poziomie th6-th9 dyskretne poszerzenie kanału centralnego o szerokości do 1,5cm. C4-c5 i c5-c6 niewielkie uwypuklenie krążka mk nieznacznie ogranicza rezerwę płynowa rdzenia. Proszę o poradę co dalej mam robić jak mam postępować. Mam dwójkę małych dzieci chciałabym wrócić do spacerów i zabaw jak kiedyś. Mam wrażenie że nawracające dolegliwości skurczów łydek i problemów z przychodzenie doprowadza mnie do depresji coraz bardziej czuję się wykluczona z życia zawodowego i rodzinnego. Pozdrawiam

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze, że wykonano już pewne badania obrazowe, które mogły wstępnie wykluczyć poważniejsze problemy zdrowotne.
W pierwszej kolejności zalecamy Pani stacjonarną konsultację u lekarza ortopedy oraz fizjoterapeuty. Po analizie wszystkich dotychczasowych badań, specjalista będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i leczeniu. Prawdopodobnie niezbędna w Pani przypadku może okazać się dobrze dobrana rehabilitacja. Takie zabiegi, jak: laser, prądy, czy krioterapia pozwolą zmniejszyć stan zapalny i dolegliwości bólowe. Dodatkowo bardzo przydatny byłby masaż leczniczy kręgosłupa oraz mobilizacja. Takie działania pozwolą zmniejszyć napięcie mięśniowe i poprawić jakość życia.
Możliwe, że przyczyną takich objawów jest wyodrębniona w badaniu rezonansem wypuklina krążka międzykręgowego. Przesunięcie się krążka poza obszar trzonów kręgów może powodować ucisk na rdzeń kręgowych, dając dolegliwości bólowe.
Proszę pamiętać, że leki przeciwbólowe i przeciwzapalne powodują poprawę na pewien czas, a nie likwidują przyczyny bólu. Dłuższe stosowanie takich preparatów może powodować problemy żołądkowe i zaburzenia pracy nerek i wątroby.
Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/wypuklina-kregoslupa
https://portal.abczdrowie.pl/bulging-krazka-miedzykregowego
https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka