Dlaczego miewam takie skoki ciśnienia?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze skokiem cisnienia przed okresem i w połowie cyklu. Na dzień, dwa, przed okresem cisnienie wzrasta mi w najmniej oczekiwanym momencie do 150/95 niekiedy 170/100 przy czym wzrasta mi też puls do ok 115. Czuje się wtedy zle, mam zawroty głowy, uczucia gorąca w klatce, z tyłu w plecach. Częste przed skokiem cisnienia mam dziwne wrażenie jakby kopnol mnie prąd w miejscu tuż nad żołądkiem i wtedy cisnienie rośnie błyskawicznie. Przed owulacja mam podobne dolegliwości. Latem byłam u kardiologa i miałam robione echo i ekg, wszystko było w normie. Na codzień mam cisnienie prawidłowe wysokie 130/90 i puls ok 90 . Lekarka przepisała mi doraźnie Bisoprolol 1,25 mg który biorę zawsze przy takim ataku. Mimo wszystko zastanawiam się czy jest to normalne, czy powinnam brać większe dawki leku i na stałe a nie tylko doraźnie. Boję się że przy którymś takim skoku cisnienia dostanę udaru. Prosze o jakas i formache co mam dalej robic. Dziękuję za odpowiedzi i za pomoc.
KOBIETA, 45 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają rozszerzenia diagnostyki o holter EKG 24 godzinny ale również holter ciśnieniowy 24 godzinny aby sprawdzić całodobowy zapis czynności serca jak i ciśnienia.

Również diagnostyka laboratoryjna z krwi OB, CRP, morfologia z rozmazem, lipidogram, glukoza, panel wątrobowy, lipaza, amylaza, TSH, kreatynina, kwas moczowy, badanie ogólne moczu w tym USG j,brzusznej.

Lek zlecony przez lekarza z tego co zrozumiałem z opisu w tej dawce jest lekiem wystarczającym, wydaje mi się czy go nie włączyć jako stała dawka ale to już zdecyduje prowadzący Pani leczenie lekarz po zapoznaniu się rozszerzoną diagnostyką która pozwoli rozpoznać przyczyny dolegliwości.

Warto pamiętać, że częstą przyczyną występowania podwyższonego ciśnienia jest stres i nadmierne pobudzenie emocjonalne a więc odpowiednia mieszanka ziół była by wskazana.

Jeśli zdecyduje się Pani na odpowiednią mieszankę to proszę o kontakt ze mną przez zadanie pytania do mnie lub przez e-mail.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk

e-mail:

zielnik0911@gmail.com