Dlaczego miewam te bóle nóg w nocy?

Dzień dobry, od dłuższego czasu w nocy odczuwam ból w nogach. Na początku myślałam że może to żylaki, ponieważ mam to genetycznie i jestem też po ciąży (cc) więc czekam na wizytę u naczyniowca ale teraz zauważyłam że ból nie jest tylko w łydce ale też u udach i lekko pośladkach. Jest to spory dyskomfort podczas spania, w dzień też czasem odczuwam ale przede wszystkim podczas snu. Co może być przyczyną nocnych bóli i do jakiego lekarza się skierować? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

opisane przez Panią dolegliwości mogą być związane z różnymi chorobami, a ich diagnozowanie zależy od wielu czynników, m.in. wieku, czy objawy występują wyłącznie w nocy i czy nie choruje się na inne choroby przewlekłe.

I tak z jedną z przyczyn bólu budzącego w nocy mogą być zmiany naczyniowe.

Jeśli okaże się, że to nie zmiany naczyniowe to można podejrzewać zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Nie licząc wizyty u lekarza angiologa wskazana była by wizyta u lekarza ortopedy lub u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam