Dlaczego miewam te chwilowe zawroty głowy?

Od kilku miesięcy występują u mnie chwilowe zawroty głowy (uczucie jak przy spadku ciśnienia, jazda windą) niekiedy dochodzi do tego zmęczenie senność. Kilka dni temu wylądowałem na sorze właśnie z zwarotami głowy i nudnościami które nie ustępowały, pomagało jedynie leżenie, przy chodzeniu myślałem że zemdleje. Lekarz w pierwszej kolejności stwierdził że mam czop z woskowiny w uszach, nie mogłem stać prosto przy zamkniętych oczach (przechylało mnie na lewo). Przyjęto mnie na oddział laryngologiczny. Uszy przepłukano, wykonano próby kaloryczne - symetryczna pobudliwość błędników. Słuch w normie, badania laboratoryjne - bez istotnych odchyleń od normy. Lekarz stwierdził delikatny oczopląs. Na oddziale spędziłem 3 dni i wydawało mi się że jest lepiej. Lekarz przy wypisie dał skierowanie do neurologa, mówił że możliwe że kręgosłup jest odpowiedzialny za zawroty (faktycznie bolał mnie kark ostatnio i ramię, praca siedząca, mało ruchu). TK nie zrobili bo akurat się popsuło. Dostałem receptę na betaserc, memotropil. W szpitalu leczono mnie tylko objawowo i w sumie nie wiem co mi jest... Zawroty, zmęczenie, nudności dalej się utrzymują.

Witam,

wskazana konsultacja neurologa w tym rezonans magnetyczny głowy oraz kręgosłupa szyjnego. Opisane zawroty głowy mogą pochodzić od kręgosłupa szyjnego ale nie tylko ale również miażdżycy tętnic szyjnych oraz CUN.

Dobrze by było również wykonać usg tt szyjnych z konsultacją lekarza angiologa aby ocenił zawroty głowy. Stan kardiologiczny również do oceny.

Wymaga Pan szczegółowej diagnostyki i na pewno neurolog do którego Pan trafi na pewno zwróci na to uwagę w trakcie badania fizykalnego które jest bardzo ważne aby ocenić stan kliniczny do podjęcia odpowiedniej diagnostyki.

Pozdrawiam