Dlaczego miewam te krwawienia z nosa?

Witam syn 5 lat od jakiegoś czasu ma krwawienie z nosa bez dłubania zdarza się nawet podczas snu zrobiłam mu podstawowa morfologia i układ krzepnięcia wszystkie wyniki w normie jedynie eonyzofile wyszły 13%(norma do 4%) i 1,11tys/ul (norma do 0,53 tys/ul) poza krwawieniami z nosa nic więcej nie dolega żadnego kataru łzawienia oczu itd umówiłam go do alergologa jednak termin pod koniec września a do tego czasu to zwariuje czy mam się czym martwić czy te wyniki są złe bardzo ?
KOBIETA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry.

Do czasu wizyty u specjalisty alergologa wskazana wizyta stacjonarna u swojego lekarza pediatry który oceni wynik z badaniem fizykalnym oraz dokładnym zebranym wywiadem oraz objawy kliniczne.

Lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu zalecając konsultację np laryngologa oraz dodatkową diagnostykę laboratoryjną.

Na co wskazują eozynofile podwyższone? Eozynocyty podwyższone we krwi u dziecka czy dorosłego najczęściej wskazują na:

choroby pasożytnicze , czyli zakażenie tasiemcem, glistą ludzką , bąblowcem ,

choroby alergiczne i atopowe, takie jak alergiczny nieżyt nosa , astma oskrzelowa czy atopowe zapalenie skóry ,

choroby zapalne.

Proszę z wynikiem z konsultować że lekarzem pediatrą który zna syna i jego historię choroby.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk