Dlaczego miewam te nagłe kłucia w sercu?

Witam, mam 26lat. Co jakiś czas łapie mnie nagły kłujący ból serca , nie jest to ból promieniujący. Zawsze przy tym mam problem z oddychaniem. Ból nasila się przy oddychaniu dlatego podczas trwania takiego bólu muszę oddychać płytko ,nawet nie dam rady złapać głębokiego oddechu. Pojawia się nagle bez względu na sytuację ,zdarza się gdy leżę i gdy sprzątam. Nie robiłam badań pod tym kątem. Zdarza się również mrowienie ręki i palcow ale nie przy ataku bólu. Dodam że jestem matką dwójki dzieci,a moja mama kilka lat temu przeszła zawał. Czy powinnam udać się na badania czy jednak tak się może dziać bez większej przyczyny ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

często takie dolegliwości w okolicy serca są identyfikowane jako nerwobóle międzyżebrowe. Są one wynikiem przewlekłego stresu, który osłabia organizm.

Nie powinna Pani jednak bagatelizować tego rodzaju dolegliwości, w szczególności, gdy w rodzinie była historia z zawałem mięśnia sercowego i towarzyszą Pani drętwienia ręki. W tej sytuacji, dla spokoju ducha, zalecamy, aby wykonała Pani podstawowe badania kardiologiczne takie jak badanie EKG i badanie Holter. Pozwoli to sprawdzić, czy kardiologicznie jest wszystko w porządku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi wspomnianych wyżej badań:

https://portal.abczdrowie.pl/ekg

https://portal.abczdrowie.pl/holter-ekg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.