Dlaczego miewam te problemy z oddychaniem w nocy?

Dzien dobry, od jakiegos czasu podczas zasypiania dziwnie mi sie oddycha tzn. tak lekko a zarazem ciezko. Wybudzam sie po zaśnięciu i probuje zlapac normalny oddech ale sie nie da. Czuje sie jakby byl nie pełny. Choruje na niedoczynnosc tarczycy od okolo 3/4 lat a od 2/3 miesiecy nie biore lekow (letrox 50), bo mi sie skonczyly. Choruje tez na zaburzenia lękowe (nocne) i mam ataki paniki. Dopowiem ze oddycham tak dziwnie czesto jak o tym pomysle ale potem gdy usne nie mysle o tym a i tak ten stan mnie wybudza. Od miesiaca pale e-papierosa (nie czesto). Pytanie zatem jest takie czy to jakas choroba, czy tarczyca, przez papierosa czy moze jest to zwiazane z psychika? Chodzilam rok na terapie lęki nocne ustały, jednak kilka dni temu powróciły. Czy to mi siedzi w glowie czy to jest cos powazniejszego?

Witam,

odpowiedni czas aby odwiedzić lekarza endokrynologa który zleci badania diagnostyczne oraz powrócić do dalszego leczenia.

Rówież wskazana wizyta do lekarza psychiatry który zapozna się z Pani objawami szczególnie z odychaniem i zaburzeniami lekowimi.

Może okazać się, że musi Pani powrócić na psychoterapię która była pomocna ale to zdecyduje lekarz psychiatra.

Gdyby były okazało się długie oczekiwanie do lekarza psychiatry lub endokrynologa wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam