Dlaczego miewam te zaburzenia równowagi?
Witam mam 32 lata od 2 tygodni zmagam się z dziwną dla mnie dolegliwoscią mianowicie dostaje zawrotów głowy tak bynajmniej to odczuwam dzieje się to kiedy chodzę przemieszczam się kiedy siedze lub stoje w miejscu wszystko jest okej jest to dziwne uczucie poniewaz przy tym nie czuje zeby dany przedmiot sie poruszał czy gdy patrze w jakiś punkt tylko mam takie uczucie jak bym był przez chwile pijany trace kordynacje ale jest to chwilowe nie mam zadnych mocnych nie do wytrzymania bolów głowy zdarzy sie jakis ból ale nie ciągle nie zbiera mnie na wymioty wtedy i nie mam problemów z prowadzeniem auta czy spaniem itp byłem tutaj u lekarza poniewaz mieszkam w Anglii zrobiono mi badania krwi morfologie witaminy i wątrobe z badan wątroby wyszły mi widelki zawyzone ALT chyba 80 reszta badan wątroby wyszło okej po opisie lekarzowi tutaj niestety powiedział ze nie kwalifikuje się na rezonans poniewaz nie mam mocnych bolów glowy wymiotów i dzieje mi sie to tylko jak stoje lekarz zalecił mi zmiane diety bądz stylu zycia picia sporej ilosci wody ale nie daje mi spać fakt tego dlaczego się tak czuje i skąd to wynika to takie uczucie jak by mi błędnik wariował przez chwile ale tylko w czasie ruchu byłbym bardzo wdzięczny za rade bądz pomysł co to moze być czy jest to tylko czasowe czy coś co powinno bardziej martwic pozdrawiam !

MĘŻCZYZNA, 32 LAT 6 miesięcy temu
Dzień dobry.
Zawroty głowy związane są zwykle z zaburzeniami funkcjonowania układu równowagi (układu przedsionkowego), w skład, którego wchodzą: błędnik i jego unerwienie obwodowe oraz ośrodki w pniu mózgu, móżdżku, korze mózgu i jądrach podkorowych. Niebagatelną rolę w utrzymaniu ciała w równowadze odgrywają również receptory czucia głębokiego (znajdujące się w mięśniach, stawach, skórze i ścięgnach) oraz narząd wzroku. Do czynników mogących wywoływać zawroty głowy należą również między innymi zaburzenia gospodarki metabolicznej, układu krążenia czy stanu psychicznego pacjenta.
Przyczyny zawrotów głowy mogą być zupełnie niegroźne (niestrawność, przemęczenie, ciąża, brak świeżego powietrza, upał, przeziębienie, klimakterium itp.) lub wręcz przeciwnie – mogą świadczyć o rozwoju poważnych schorzeń.
Opisane objawy wymagają rozszerzenia diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej w tym konsultację laryngologa, neurologa aby ocenili objawy kliniczne i zlecili odpowiednią diagnostykę lub zlecenie do oceny innego specjalisty.
Powtarzające się objawy nie powinne być bagatelizowane.
Zachęcam również do wizyty u Naturopata którzy w Anglii współpracują z lekarzami i do Pańskiego problemu podejdzie holistyczne.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta
Dietetyk