Dlaczego, mimo pozytywnego testu, mam brązową wydzielinę?

Witam. Ostatnia miesiączkę dostałam 29 czerwca. Mam regularne cykle, co 28 dni, więc powinnam dostać 27 lipca. Nie dostałam i następnego dnia zrobiłam test i wyszedł pozytywnie. Ucieszyłam się ogromnie. Ale od wczoraj mam taką brązową wydzielinę - nie leci cały czas tylko sporadycznie, właściwie ma ona taką gęstą i lepką konsystencje - bardzo mnie to martwi. Co to może oznaczać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowe plamienia w terminach spodziewanych miesiączek w pierwszym trymestrze są normalnym objawem w ciąży. Proszę się nie niepokoić i jak najszybciej umówić się na pierwszą wizytę u lekarza, który będzie prowadził ciążę. Pokieruje on dalszymi badaniami.

Polecam też lekturę artykułów o przebiegu ciąży na naszym portalu.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję!