Dlaczego mimo wszystko nie mogę schudnąć?

Dlaczego mało jem a ciągle tyje? Mam 161 cm wzrostu a moja waga obecnie to 70 kg. Odkąd urodziłam dziecko w 2015 roku nie mogę poradzić sobie z tym. Po porodzie przez rok miałam zapalenie tarczycy ale teraz jest w normie i w porZądku. Jem bardzo mało dużo się ruszam w większości chodzę na piechotę. Dlaczego mimo wszystko nie mogę schudnąć?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli hormony tarczycy są wyrównane i nie ma Pani żadnych objawów niepokojących, myślę, że jest to kwestia diety. Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka, który ułoży dokładny jadłospis. Nie zawsze jedzenie małych ilości jedzenia jest wystarczające. Zdarza się tak, że przy bardzo małej ilości pożywienia organizm "broni się" i magazynuje wszystkie spożyte kalorie. Dlatego właściwa dieta jest tak ważna.