Dlaczego mocz ma zielony kolor?

Witam Od 2/3 dni biorę witaminę b complex w takich dużych pastylkach 1/2 razy dziennie codziennie 3 tabletki widening d3 Zauważyłem iż mój mocz ma koło zielony I moje pytanie Czy po witaminie b mocz może zabarwić się na zielono Dodam iż nie posiadam innych dolegliwości bólowych Nie bolą lezdzwie pęcherz nie boli Nie piecze przy oddawaniu moczu
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Warto wtedy zwrócić uwagę na skład diety.

Zielony kolor moczu może być spowodowany zjedzeniem zielonych warzyw, np. szparagów, szpinaku lub znacznej ilości jarmużu. Bardzo często podobny efekt dają przyjmowane leki. określone witaminy. Objawy powinny ustąpić kilka dni po ich odstawieniu.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk