Dlaczego mój język piecze?

Po nocy mam bardzo piekący język i bardzo spierzchnięty. Mocno "poorany". Jakie mogą być tego przyczyny? Eliminowałem kolejno różne potrawy i napoje. Co robić? Proszę o radę. Dziękuję

Dzień dobry,

pieczenie języka jest dolegliwością nie zwykle uciążliwą dla pacjentów, której przyczyną może być zarówno zła dieta, jak i wiele rozmaitych jednostek chorobowych.

W takim przypadku zalecam przed wizytą u lekarza rodzinnego wymaz z języka oraz badanie krwi morfologia z rozmazem, CRP, OB, glukoza, kreatynina, mocz b.ogólne.

Dobrze by było do czasu wizyty płukać jamę ustną Septosan zioła które są w każdej aptece lub w sklepie zielarskim.

Przed użyciem proszę sprawdzić skład ziół na opakowaniu czy nie ma Pan uczulenia na któryś ze składników.

Pozdrawiam