Dlaczego mój okres trwał tak krótko?

Dostałam okres z piątku na sobotę. Z soboty na niedziele już mi się skończył. Dodam że bylam u ginekologa tydzień temu i powiedzial że wszystko jest okey.

Lek. Paweł Szadkowski

Skąpy okres może wystąpić u kobiet przyjmujących antykoncepcję hormonalną, chorujących na PCOS i inne zaburzenia hormonalne, z torbielami jajników, czy z hiperprolaktynemią. Może też występować u osób z chorą tarczycą, odchudzających się, czy uprawiających sport. Jeśli nic Pani innego nie dolega, najpewniej była to jednorazowa sytuacja i nie ma powodu do niepokoju. Gdyby jednak takie skąpe miesiączki nawracał, warto poszukać przyczyny.