Dlaczego mój śluz ma dziwny kolor?

Witam, mam pytanie: ostatnio miałam miesiączkę 10 lipca i po miesiaczce zmieniłam klimat - wyjechałam na 2 tygodnie. 1 sierpnia współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia i pojawił się jasnobrazowy śluz, a po samym stosunku biały, widoczny na bieliźnie - czy mogę być w ciąży? Co może to oznaczać? Dodam, że po stosunku strasznie mnie piekło przy oddawaniu moczu. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wydaje mi się, że połączyła Pani trzy niezależne sprawy w jedną. Biały śluz po stosunku był albo śluzem typowym dla drugiej fazy cyklu, albo naturalnym nawilżeniem pochwy podczas stosunku. Jasno brązowy śluz po stosunku oznacza krwawienie, które mogło być spowodowane podrażnieniem nadżerki, są to jednak spekulacje.

Jeżeli krwawienie w środku cyklu będzie się powtarzać, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa. Pieczenie podczas oddawania moczu oznacza najprawdopodobniej zakażenie cewki moczowej - wymaga to konsultacji lekarskiej i leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!