Dlaczego mój synek (10 miesięcy) budzi się w nocy co godzinę?

Proszę o poradę - mój synek ma już prawie 10 miesięcy, a budzi się w nocy co godzinę, w najlepszym wypadku co 2 godziny. Ja niestety już wróciłam do pracy i proszę o pomoc ze względu na siebie, a przede wszystkim ze względu na dziecko – wiem, że zdrowy sen jest potrzebny dziecku do rozwoju dlatego też się martwię. Generalnie jak na takie malutkie dziecko on śpi chyba za mało. W dzień robi sobie 1 drzemkę na 2 czasem 2,5 godziny (między 12-15 godz.) sen nośny trwa między 21-7rano (z pięcioma, sześcioma przerwami). W nocy synek budzi i mam wrażenie, że nie umie sam usnąć. Istotne jest to, że jak był mniejszy nauczył się usypiać przy piersi i teraz nie umie inaczej usnąć niż pijąc mleko z butelki czy z piersi. Kubuś nie toleruje smoczków i do niedawna nawet był problem z mlekiem z butelki, ale od 1,5 miesiąca już pije mleko z butelki. Od 1,5 miesiąca w ciągu dnia nie jest już karmiony piersią tylko w nocy (przy tak częstych pobudkach jest tak mi łatwiej). Każdy wieczór wygląda podobnie dostaje kaszkę (łyżeczką na gęsto) albo przed kąpielą albo tuż po w zależność czy jest bardzo zmęczony i o której jadł. W ciągu dnia je ładnie - rano jogurcik i biszkopcik, później 180ml mleka, obiadek (cały słoiczek), deserek (owoc), szyneczkę lub sucharka, kaszkę na gęsto i mleko około 120ml. Pije też herbatkę nie wiem jakie jeszcze informacje byłyby potrzebne. Proszę o pomoc i podpowiedź co powinnam zrobić, żeby mój robaczek lepiej spał?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Trudno powiedzieć co jest przyczyną wybudzania się malucha w nocy. Warto zastanowić się nad karmieniem w nocy piersią, ponieważ pokarm może nie być już tak treściwy stąd częste pobudki, aby zaspokoić głód i częste domaganie się piersi. Nocne pobudki mogą mieć również związek ze zwiększoną aktywnością, domaganiem się zabawy i tu warto wypracować swój własny sposób na ponowne zachęceni dziecka do ponownego uśnięcia. Może to być masażyk, przytłumione światło, włączenie suszarki itp. repertuar bodźców, które wywołują senność lub ułatwiają wyciszenie się jest dość duży, ale każde dziecko ma swój własny i zachęcam do obserwowania malucha i odkrycia tego.
Domyślam się, że jest Pani zmęczona, ale aktywność nocna lub pobudki są wpisane w rozwój dziecka i dobrze sobie to uświadomić.

Pozdrawiam