Dlaczego mój synek budzi się w nocy z przeraźliwym płaczem?

Mój synek skończył osiem miesięcy, od kilku dni budzi się w nocy z przeraźliwym płaczem, uspokajanie zajmuje mi około godziny. Od ukończenia 4 miesiąca do teraz przesypiał w nocy 11 godzin, w ciągu dnia ma dwie drzemki po 1,5 godz. Co może być powodem jego nocnego przeraźliwego płaczu? Proszę o pomoc! PS Temperatura w jego sypialni jest sprawdzana każdego dnia, używam też nawilżacza powietrza, wieczorne „czynności” kąpanie, delikatny masaż, karmienie, kołysanie, śpiewanie kołysanek są powtarzane rutynowo o tej samej porze każdego dnia, między 20.00 a 21.00.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Trudno stwierdzić co jest przyczyną zachowania Pani synka, mając tak niewiele informacji dotyczących dziecka. Zdarza się, że maluszki bardzo przeżywają jakieś zdarzenie, którego nie są w stanie jeszcze zrozumieć, np. spotkanie z groźnym psem, gdy ktoś wystraszy dziecko, silniejsze odczuwanie jakichś bodźców. Wówczas warto uspokajać dziecko i zachęcać do ponownego zaśnięcia.
Jeśli natomiast zachowanie malucha nasila się lub nie ulega poprawie, to warto skonsultować się z neurologiem dziecięcym, ponieważ przyczyny takiego zachowania mogą mieć podłoże neurologiczne i konieczne będzie wsparcie fachowca.

Pozdrawiam