Dlaczego mój synek drapie się po główce?

Dzień dobry, Dzień synek kilka dni temu skończył 16mscy. Dziś w nocy zaniepokoiło mnie jego drapanie się po główce (robi tak czasem chyba jak jest śpiący i czasami w ciągu nocy) a także pocieranie czołem o materac i popłakiwanie, jakby coś go swędziało jednak na skórze głowy nie widać żadnych zmian. Bardzo zaniepokoiło mnie takie zachowanie, szczególnie to tarcie głową. z czego może wynikać? Dodam, że wczoraj syn dostał wysypki w przebiegu trzydniówki ale ona podobno nie swędzi. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!

Może być to także objaw bólu/dyskomfortu, nie tylko świądu. Proponuję wizytę u Pediatry, który zbada dziecko i będzie mieć najlepszą możliwość do wskazania dalszego postępowania. Pozdrawiam.