Dlaczego mój wnuczek tak szybko się męczy?

Witam ! Mój wnuczek lat 4 od ok.4 miesięcy szybko męczy się, łapie powietrze, jakby głęboko i ciężko wzdychał, często mówi, że czuje się zmęczony i kładzie się na kanapie. Lekarz pediatra stwierdził, że to flegma w czasie przeziębienia zalega mu w drogach oddechowych, albo powodem jest lekko powiększony trzeci migdał, tylko, że dziecko już od dawna nie ma infekcji gardła ani zatok, a to ciężkie łapanie powietrza pojawia się nadal. Proszę o poradę. Danuta

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. radziłbym konsultację laryngologa aby wykluczyć powiększony migdałek. Pozdrawiam.