Dlaczego moja 10-miesięczna córeczka niespokojnie śpi i często budzi się w nocy?

Maja idzie spać po 21, ale zanim uśnie strasznie się wierci we wszystkie strony i przewraca się z brzucha na plecy i odwrotnie. Następnie po pół godziny takiego wiercenia się zasypia, ale później od godziny 24 co chwilę się budzi z płaczem marudząc. Daję jej picie i z powrotem zasypia albo odchodzą jej gazy i w tym momencie zaczyna płakać i jak jej odejdą, to z powrotem idzie spać i tak jest do 7:30. W dzień śpi dwa razy raz godzinę, a drugi raz półtorej godziny. Maja nie usypia sama tylko przy butelce z piciem i od małego jest karmiona mlekiem modyfikowanym obecnie Bebilonem 2. Co mogę zrobić, aby nie budziła się w nocy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dziecko budzi się w nocy, nie znając go i nie wiedząc w jakich warunkach zasypia. Czasem dzieci wybudzają się z powodu głodu, pragnienia, chłodu lub zbyt wysokiej temperatury czy zwyczajnie z powodu wyspania się i potrzeby większej aktywności. Proponuję na początek porozmawiać z pediatrą o częstym wybudzaniu się dziecka. Może być tak, że mleko, które dziecko wypija przed snem, niekorzystnie działa na jego organizm, wywołując alergię, niepokój i rozdrażnienie. Proszę również skontaktować się z terapeutą sensorycznym, który sprawdzi czy dziecko ma jakieś trudności sensoryczne, np. jest nadwrażliwe lub niedowrażliwione w zakresie odbioru jakiś bodźców i dostarczenie ich lub wyeliminowanie zwiększy spokój, ureguluje napięcie i umożliwi spokojny sen.