Dlaczego moja 3,5-letnia córka bije dzieci w przedszkolu?

Witam. Od września moja córka chodzi do przedszkola- od godz. 9 do 16-tej .W poprzednim roku chodziła do klubu malucha w innym miejscu na 4 godz.- nie było kłopotów. Pierwsze dwa tyg. były bez problemów. Obecnie słyszę ciągle skargi na córkę, że bije, gryzie, nie lubi zorganizowanych zajęć. Nie wiem skąd problem, w domu czasami zdarzają się ataki złości, gdy jest czas wolny, nie ma problemu. Dodam, że chodzi do przedszkola Monntesorii.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Pobyt w przedszkolu dla takiego malucha przez 7 godzin to wieczność;) Poza tym to jednak nowa sytuacja, do której musi się zaadoptować i ma na to aż pól roku, czasem nawet więcej! Zachęcam Panią do kupienia książki o prawidłowościach rozwojowych typowych dla każdego wieku, aby móc zrozumieć zachowania dziecka i jego potrzeby;)

Często to co nas niepokoi w zachowaniu malucha jest niestety pewną prawidłowością i zdając sobie z tego sprawę łatwiej będzie nam współdziałać z dzieckiem:) Dzieci w tym wieku są dość niezgrabne i mało sprawne motorycznie. Poza tym przejawiają pewien brak poczucia bezpieczeństwa wyrażając go płaczem, pojękiwaniem i dopytywaniem się rodziców czy są kochane;)Potrafią mieć również pewne pretensje i wymagania do dorosłych: " Nie mów", " Nie patrz".

Brak poczucia bezpieczeństwa i żądanie wyłączności od różnych osób : mamy, taty, pani, koleżanki to dość wyrazista mieszanka wybuchowa;)), która może powodować konflikty głównie w grupie rówieśniczej stąd pewnie to gryzienie dzieci, płacz itp.

Może warto podsunąć paniom w przedszkolu ciekawą literaturę dotyczącą psychologii rozwoju dziecka? ... i poprosić o pomoc w rozwiązywaniu "konfliktów" w przedszkolu:)

Pozdrawiam serdecznie:)

warto byłoby porozmawiać z psychologiem w przedszkolu, który ma możliwość zaobserwowania dziecka ustali z Państwem wtedy spójny plan działania np naklejki za dobre sprawowanie itp